آیا می دانید که نمک یددار چه فوایدی می تواند برای بدن داشته باشد؟ آیا تا به حال، جز مراجعه به مراکز فروش، برای خرید نمک یددار تصفیه شده، از طریق سایت های فروش نمک اینترنتی اقدام کرده اید؟
یکی از عناصر خوراکی که قابل حذف از زندگی انسان نمی باشد، نمک است. می دانید که نمک از راه های مختلفی به دست می آید و یکی از این راه ها استخراج معادن نمک می باشد. نمک برای اینکه مناسب خوردن شود و مصرف کننده بتواند از املاح و مواد معدنی موجود در آن، بهره کافی را ببرد، باید تصفیه شده و توسط روش های مختلفی یددار گردد. اغلب نمک طعام موجود در بازار، نمک یددار می باشد و دیگر به سختی می توان نمک های تصفیه شده ای در بازار یافت که بدون ید باشد.
شاید این سوال در ذهنتان به وجود آید که چرا نمک را یددار می کنند؟ مگر ید می تواند چه فوایدی برای بدن داشته باشد؟
ید یکی از عناصر مورد نیاز برای بدن انسان است که نبود و یا کمبود این عنصر در بدن، می تواند بیماری هایی از قبیل گواتر را سبب شود. چون نمک مورد مصرف تمام مردم جامعه می باشد و اغلب هم با کمبود ید در بدن مواجه هستند، تصمیم بر این گرفته شد تا نمک را یددار کرده و در بازار فروش توزیع نمایند.

نمک یددار چیست؟
به دلیل اینکه نمک تصفیه شده، ناخالصی های خود را از دست داده و می توان گفت که حتی درصد خلوص برخی از نمک های خوراکی به 99.2 درصد می رسد، نمی تواند با املاح غیر مفید خود، آسیبی به بدن انسان وارد نماید. این می تواند یکی از فواید نمک یددار تصفیه شده محسوب شود.
برای اینکه نمک یددار شود، به آن ماده ای به نام یدات پتاسیم اضافه می کنند. این ماده سبب می شود تا وقتی نمک یددار در برنامه غذایی زن، مرد، پیر و جوان قرار می گیرد، از بروز بیماری هایی که به دلیل کمبود ید در بدن اتفاق می افتد جلوگیری کرده و حتی به بهبود آن ها کمک نماید.
با توجه به اینکه مصرف زیاد نمک هم می تواند سبب بیماری شود و فشار خون را بالا می برد، نه تنها باید هرکسی به اندازه 5 گرم در روز نمک مصرف نماید، بلکه حتما باید نمک یددار تصفیه شده را استفاده کند.
مسائلی که باید در رابطه با نمک یددار بدانید به شرح زیر است:
نمک یددار اگر بیش از یک سال در جایی نگهداری شود، دیگر نمی تواند تاثیر اولیه را بر بدن داشته باشد و ید موجود در آن از بین می رود. پس سعی کنید نمک مصرفی منزل خود را به صورت عمده و یا فله خریداری نکنید تا بتوانید از ید موجود در آن نهایت بهره را ببرید.
توجه داشته باشید که در هنگام خرید نمک یددار، به کلمه نمک تصفیه شده و یا نمک یددار که بر روی بسته بندی نوشته شده است، دقت نمایید. چون ممکن است هنوز هم در بازار فروش نمک، نمک هایی وجود داشته باشد که یددار نشده است.

خرید و فروش نمک یددار
برخی بر این باورند که هنوز هم مانند زمان های گذشته، تنها با خرید حضوری از مغازه های عرضه کننده مواد غذایی، امکان تهیه نمک یددار وجود دارد. اینطور نیست و امروزه سایت و فروشگاه های اینترنتی هستند که امکان خرید هرچه سریعتر و ساده تر نمک را بدون مراجعه حضوری به مغازه ها و مراکز پخش می دهند.
البته افرادی که تمایل به خرید اینترنتی نمک یددار دارند، بهتر است مراکز فروشی را انتخاب نمایند که از اعتبار بالایی برخوردار بوده و بهترین نمک ها را در اختیار مشتریان قرار می دهند.
در نظر داشته باشید که در هنگام خرید مواد غذایی همچون نمک یددار تصفیه شده، اولویت خود را قیمت قرار ندهید. زیرا ممکن است با قیمت کم، نمک نامرغوبی را خریداری کرده و سلامت خود را از این راه به خطر بیاندازید.

 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:

مدیر فروش: مهندس بهزاد بیوتی
راه های ارتباطی:شماره موبایل: 09120437535شماره موبایل: 09364130149آدرس کانال: businesssalt@

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *