40 مورد از بهترین های سنگ نمک گرمسار (1399)

۴۰ مورد از بهترین های سنگ نمک گرمسار (۱۳۹۹)
سنگ نمک سمنان
از زمانهای بسیار دور نمک ( Salt ) – فرمول شیمیایی ( Nacl ) اولین ماده معدنی و خوراکی و ماده اصلی نگهدارنده ی طولانی مدت مواد غذایی، طعم دهنده طبیعی تا همین سده پیش محصوب میشد. و این امر اهمیتی بسیار داشت.در زمان های قدیم از نمک برای درمان و در مومیایی کردن و بالا بردن قدرت جنسی و رفع ضعف ماهیچه کاربرد داشته‌ است. در طول سالیان دراز بشر توانست از معادن بسیاری این ماده را استخراج انبوه کند، علم پزشکی هم مصرف آن را به میزانی محدود کرد، هم اکنون از این ماده هم برای مصارف خوارکی و هم در درمان برخی بیمارها و مصارف گوناگون استفاده میشود و با پیشرفت علم به خواص بیشتر نمک پی میبرند.
سنگ نمک سمنان
بلور نمک خوراکی
نمک خوراکی از سدیم و کلر ساخته شده‌ و در آب محلول است، از مهم‌ترین املاحی است که در خوراک روزانه مورد انسان‌ها به کار می‌رود. به نمک خوراکی در شیمی سدیم کلرید نیز میگویند. نمک خوراکی به شکل معدنی در ته‌نشین‌ها و رسوب‌ها همچین چین خوردگی‌ها وجود دارد که به شکل سنگ نمک استخراج می‌شود. همچنین در آب دریاها به مقدار فراوان موجود است که قابل برداشت نیز می‌باشد.
نمک خوراکی مانند دیگر نمک‌ها ترکیب یونی است. عناصر این ترکیب یونی، در نمک خوراکی سدیم و کلر هستند. با ورود ناخالصی به بلور هالیت یا نمک خوراکی، این کانی به رنگ‌های گوناگون در می‌آید برای نمونه با ورود عناصر اورانیوم و کربن به رنگ سیاه در می‌آید. این کانی به همراه سیلویت یا نمک تلخ در محیط‌های تبخیری و گرم و خشک یافت می‌شود. مزه شور و جلای شیشه‌ای و سختی کم این کانی باعث شده‌است تا به آسانی میان گروهی از کانی‌های مشابه خود، شناخته شود.
سنگ نمک سمنان
نمک یکی از مواد مورد نیاز برای سوخت و ساز مواد خوراک در بدن، جابه جایی پیام‌های عصبی و کارکرد درست ماهیچه‌ها است. نمک نقش مواثری در تکامل مغز گونه انسان بازی کرده‌است اما ثابت شده‌است که خوردن زیاد نمک موجب افزایش فشار خون و پوکی استخوان می‌شود، به ویژه در افرادی که پیشینه خانوادگی فشار خون بالا دارند. افزایش فشار خون نیز خطر سکته مغزی و حمله قلبی را افزایش می‌دهد. سازمان بهداشت جهانی دست بیش مقدار مصرف روزانه مجاز نمک را پنج گرم گفته‌است. اغلب مواد غذایی نمک دارند. مقدار نمکی که از طریق رژیم غذایی وارد بدن یک فرد بالغ و سالم می‌شود تقریباً برابر با ۳/۵ گرم یا ۳۵۰۰ میلی‌گرم در روز است.
سنگ نمک سمنان
 نمک یددار
 
از آنجا که کمبود عنصر ید در رژیم غذایی انسان موجب بیماری‌های گوناگون مانند گواتر می‌شود، معمولاً به نمک خوراکی تصفیه شده، پتاسیم یدات نیز اضافه می‌کنند تا مصرف‌کنندگان از آن بهره‌مند شوند و مقدار لازم روزانه را دریافت کنند. این محصول نمک یددار نامیده می‌شود. نمک‌های تصفیه شده یددار به دلیل خلوص بالا میزان ید را بهتر و به مدت بیشتر حفظ می‌کنند. در ایران با توجه به بررسی‌های انجام شده در سطح کشور از نظر میزان ید موجود در آب و خاک و شیوع گواتر، ۴۰ میکروگرم به ازای هر گرم نمک (۴۰ ppm) اضافه می‌شود.
برای حفظ ید در نمک یددار، باید نمک را در مدت کمتر از یک سال مصرف کرد، آن را دور از نور و رطوبت، و در ظرف‌های در بستهٔ پلاستیکی، چوبی، سفالی یا شیشه‌ای تیره نگهداری کرد. همچنین هنگام پخت غذا، بهتر است نمک در انتهای پخت اضافه شود تا ید آن تا حد امکان حفظ شود.
نمک صنعتی 
نمک صنعتی نمکی است که درجه خلوص آن کمتر از نمک طعام است و ید دار نیست. خلوص نمک صنعتی کمتر از ۹۵ درصد می‌باشد. میزان خلوص نمک خوراکی ۹۹٫۲ درصد بوده و از آنجا که نمک خوراکی از فرایندهای پالایش و تصفیه عبور کرده لذا مشکلاتی نظیر مسمومیت و سنگ کلیه در بدن ایجاد نمی‌کند.
تهیه و توزیع انواع نمک صنعتی و خوراکی
۹ نوع مختلف نمک: کدام یک سالم ترین است
 
نمک غذا
آنچه در گذشته یک تصمیم ساده بین نمک سفره ید دار یا نمک دریا بود ، به یک اضافه بار حسی تبدیل شده است. به غذاهای کامل بروید تا بتوانید نمک را مجدداً به دست آورید و با یک رنگ خیره کننده از رنگ ها ، بافت ها و قیمت ها روبرو شوید.
در اینجا راهنمای نه نمک مختلف آشپزی وجود دارد که به شما کمک می کند تصمیم بگیرید کدام نمک برای نیازهای شما بهترین است.
۱-نمک تصفیه شده الماس نمک
نمک سفره با گرم کردن نمک طبیعی تا ۱۲۰۰ درجه فارنهایت ایجاد می شود که بیشترین ترکیبات مفید را از بین می برد. غنی شده با ید ضروری ، نمک نیز نیز سفید شده و عاری از عناصر کمیاب است ، بنابراین مطمئناً سالم ترین نمکی نیست که می توانید تکان دهید. این نوع نمک اغلب می تواند حاوی مواد افزودنی باشد تا جذب رطوبت را کند کند بنابراین به راحتی می توان در شاکر نمک شما آب پاشید.
برخی از کارشناسان ادعا می کنند که این نسخه نمک بسیار پالایش شده مسئولیت بسیاری از مشکلات سلامتی مرتبط با سدیم است ، در حالی که نمک های تصفیه نشده به جای آسیب رساندن به آن ، بدن را بهبود می بخشند.
سنگ نمک گرمسار
 
۲٫ نمک صورتی هیمالیا در معادن الماس نمک پورافکاری 
این نمک ها از دریاهای باستانی در کوه های هیمالیا حاصل می شوند. رنگ صورتی آنها از مقدار غنی آهن آنها ناشی می شود. در حقیقت ، این نمک سرشار از مواد معدنی است و حاوی ۸۴ عنصر ضروری ردیابی مورد نیاز بدن شماست. نمک صورتی می تواند در بسیاری از کارکردهای بدن مانند کاهش گرفتگی عضلات ، ارتقاء سلامت قند خون و ترویج pH سالم در سلول های شما کمک کند.امکان بازدید مستقیم از معادن الماس نمک پورافکاری در گرمسار
بسیاری از متخصصان نمک صورتی را به عنوان یکی از سالم ترین نمکی که می توانید مصرف کنید توصیه می کنند. محبوبیت آن باعث شده است که نسبت به سایر نمک های عجیب و غریب موجود در بازار مقرون به صرفه تر باشد.
۳٫ نمک دریا
بیشتر مردم با نمک دریایی بسیار آشنا هستند. این نمک ناشی از آن است که شما حدس زده اید ، اقیانوس و برای جدا کردن نمک از آب ، تحت فرآیند تبخیر قرار می گیرد. نمک دریایی حاوی مقدار کمی ید طبیعی است ، گرچه تقریباً به اندازه نمک ید دار نیست. به طور معمول از نمک سفره بسیار کمتری تصفیه شده است و در هر دو نوع ریز و درشت وجود دارد. در حالی که نمک های دریایی یک انتخاب بسیار خوب تصفیه نشده است ، متأسفانه آلودگی به طور پیوسته تبدیل به نگرانی می شود. در حالی که دریاهای باستان زمانی پاک بودند ، ما سواحل اقیانوس خود را با آلاینده هایی مانند میکروپلاستیک ها محاصره کرده ایم . در حالی که این به معنای دلیلی برای کنار گذاشتن نمک دریا نیست – ریزگردها تقریباً به همه چیز نفوذ کرده اند- خوب است که خود را در معرض آگاهی قرار دهید و میزان مصرف نمک دریا را با سایر نمکهای وابسته به زمین متعادل کنید.
سنگ نمک سمنان
۴٫ نمک فلور د سل
این گل “نمک” که به عنوان نمک تمام عیار مورد استفاده قرار می گیرد ، معمولاً دارای قیمت بالایی است و در امتداد ساحل فرانسه در همان استخرهای نمکی خاکستری برداشت می شود. با این حال ، به ازای هر ۴۰ کیلوگرم نمک خاکستری تولید شده ، فقط ۱/۲ کیلوگرم از غذاهای ظریف و غلیظ برداشت می شود. این نمک سبک و پوسته دار بسیار با ارزش است و به طور کلی برای تمیز کردن غذاها استفاده می شود. از لحاظ سلامتی ، این یک نمک دریایی با ارزش معدنی با ارزش و دارای طعم و بافت ظریف است.
۵٫ نمک خاکستری
به رنگ خاک رس که از آنجا برداشت می شود ، نمک خاکستری اغلب به آن نمک دریای سلتیک گفته می شود. این گیاه در بریتانیا ، فرانسه ، جایی که رس و ماسه طبیعی کریستالهای مرطوب و غنی از مواد معدنی ایجاد می کند ، دستی ساخته شده است. این نمک به طور کلی رطوبت خود را حفظ می کند. نمک خاکستری می تواند به بازگرداندن تعادل الکترولیت کمک کند ، خاصیت قلیایی دارد و می تواند مانع از گرفتگی عضلات شود ، دقیقاً مانند نمک صورتی . با این حال ، این نمک کمی گران تر است. شرکت الماس نمک پورافکاری این نوع نمک را نیز تولید میکند.
۶٫ نمک سیاه
با منشاء هاوایی ، نمک گدازه سیاه تصفیه نشده و آتشفشانی است. رنگ سیاه آن به دلیل دارا بودن ذغال فعال است که برای هضم و از بین بردن ناخالصی های موجود در بدن بسیار عالی است. تضاد رنگ همچنین می تواند ظروف را از نظر بصری جالب تر کند. نمک سیاه دیگری نیز وجود دارد ، کالا ناماک ، که از هند سرچشمه می گیرد و هنگامی که زمین آن شد ، صورتی رنگ است. از نظر طعم و مزه بسیار سولفوریک است. به همین دلیل تصور می شود که یک دستگاه گوارش مفید است. هر دو نمک سیاه بسیار با ارزش هستند و در مواقعی که استفاده می شوند می توانند از نظر سلامتی باشند.این نوع نمک نیز در شرکت الماس نمک پورافکاری تولید میشود.
۷٫نمک قرمز
نمک دیگر هاوایی ، نمک قرمز رنگ آن را از گل رس آتشفشانی هاوایی به
نام alaea می گیرد. با تبخیر آب ، این نمک در استخرهای جزر و مدی گرفتار می شود ، جایی که با آلائه مخلوط می شود. تخمین زده می شود که بیشترین غلظت مواد معدنی اساسی هر نمک را داشته باشد و به ویژه از نظر آهن بسیار غنی است . اگر تمایل به آهن کم دارید ، این نمک ممکن است علاوه بر رژیم غذایی متعادل شما باشد.این نوع نمک نیز درمعادن  شرکت الماس موجود میباشد.
این نمک بی نظیر که از دریاچه نمکی باستانی در ایران برداشت می شود بسیار غنی از مواد معدنی و کمی شیرین است. رنگ آبی آن ناشی از محتوای معدنی نیست بلکه از فشرده سازی طبیعی ساختار نمک در هزاره ها ناشی می شود. همان اثر زیبا در یخ های یخبندان آبی دیده می شود ، جایی که ساختار مولکولی به حدی فشرده شده است که شروع به شکست متفاوت نور می کند. اگرچه از نظر زیبایی شناسی ، به عنوان یکی از نادرترین نمک های دنیا ، ممکن است اگر فقط قصد خرید مزایای سلامتی را دارید ، این نمک ارزش آن را ندارد.
سنگ نمک سمنان
۹٫ سیگار می کشید
نمک های دودی فواید غذایی قابل توجهی نسبت به نمک دریایی معمولی ندارند. در واقع ، آنها به سادگی نمک های دریایی هستند که در دمای پایین بیش از یک تخت زغال سنگ دودی می شوند ، که عطر و طعم دودی دوست داشتنی را به کریستال ها و رنگ خاکستری یا برنزه می بخشد. عطر و طعم دودی ابعاد خاصی به غذاهای خاص می بخشد ، اما هیچ فرقی برای سلامتی آنها نسبت به نمک دریایی معمولی ندارد.
وقتی نوبت به انتخاب یک نمک سالم می رسد ، با قیمت اشتباه نکنید. به طور کلی ، بهتر است نمک تصفیه شرکت الماس نمک پورافکاری را بیش از نمک سفره مصرف کنید ، زیرا این ماده به طور کلی از نظر سدیم کم و از نظر مواد معدنی کم است . به غیر از این ، نیازی به صرف ثروت برای مصرف نمک سالم نیست. نمک های عجیب و غریب می تواند یک تجربه آشپزی دوست داشتنی را ایجاد کند ، اما از نظر سلامتی ، هیچ نمک تصفیه نشده ای از نظر غیرقابل انکار بهتر از دیگری نیست. نمکی را انتخاب کنید که متناسب با نیاز شما باشد و از آن در ترکیب با یک سبک زندگی هوشمند و سالم لذت ببرید.

هدف ما در شرکت الماس نمک مشاوره برای خرید نمک سالم  و اگاهی بخشیدن به شما هم وطنان عزیز میباشد زیرا : آب و خاک ایران از لحاظ داشتن ید فقیر بوده و بنابراین مردم نیز در معرض ابتلا به کمبود ید قرار دارند. باید ید را به مردم برسانیم و اگر این کار را انجام ندهیم با عوارض متعددی از جمله گواتر مواجه خواهیم شد و گواتر ممکن است راه تنفسی را ببندد یا در بلع اختلال ایجاد کند، البته گاهی هم ممکن است علامت خاصی نداشته باشد و ید را فقط از طریق نمک میتوان به بدن رساند. برای اطلاعات بیشتر از نمک و مضرات و مزایای نمک میتوانید به مقالات ما در سایت مراجع فرمایید.

متاسفانه با وجود نمک های تقلبی در بازار تنها دغدغه ی ما مصرف نمک های سالم بر سر سفره های شما هم وطنانم می باشد. شما میتوانید هر گونه  سوال و پرسش را از طریق تماس تلفنی  و شبکه های مجازی از ما بپرسید.
فقط و فقط هدف ما اگاهی بخشیدن به شما هم وطنانم می باشد زیرا ما نمک های تولیدی شرکت را فقط در تناژ بالا عرضه میکنیم و هیچ نفعی از اطلاع رسانی خود نمی بریم جز سلامتی شما دستان عزیز
 
سنگ نمک سمنان

مجموعه کارخانجات نمک سمنان

 
تولید انواع نمک های تصفیه و صنعتی
نمک های مورد نیاز گل حفاری، صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، پالایشگاه ها و نیروگاه ها
نمک های مورد نیاز تصفیه آب و فاضلاب، دیگ های بخار، برجهای خنک کننده وتاسیسات صنعتی و ابکاری
نمک های مورد نیاز مواد پاک کننده، شوینده، چربی گیری، جرم گیر، رسوب گیری های شیمیایی صنعتی مختلف
نمک های شیلات، نمک ضد خزه، ضد جلبک، میکروب کش، اکسیژن زدا
نمک های مخصوص انواع رزین های کاتیونی، انیونی، و زغال اکتیو(کربن فعال)و
فروش انواع اهک های
هیدراته ۹۲ %
هیدراته ۹۶ %
فروش انواع نمکهای صادراتی،صنعتی و تصفیه شده
تولید و توزیع انواع نمک
نمک تصفیه شده۱۰۰۰گرمی
نمک تصفیه شده۷۰۰گرمی
نمک تصفیه شده۲۵کیلو
نمک سنگ_درجه یک تا سه
نمک خاک
نمک مخلوط
نمک شکری(شست و شو)ریز و درشت
نمک اسیابی
نمک زیر سرندی_نرم
نمک پودری
نمک شیلاتی_ریز و درشت
نمک شکری ریز
نمک شکری درشت
نمک ۳۵۰گرمی
نمک ۴۰۰گرمی
نمک۵۰۰گرمی
نمک۷۰۰گرمی
نمک۱۰۰۰گرمی
نمک ۲۰ کیلویی
نمک ۲۵کیلویی
نمک یک تنی
نمک فندقی
نمک برنج
نمک اجیلی
نمک شیلاتی والس
نمک مش ۱۱۰
نمک مش ۱۲۰
نمک مش ۱۳۰

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *