نمک آبی

نمک آبی همان نمک طعام می باشد که در جهان شناخته شده است. و مواد معدنی بسیاری در آن وجود دارد مانند: آهن، کلسیم، پتاسیم، که تحت شرایط جوی و رطوبت به این شکل در آمده اند. رنگ آبی آن به صورت طبیعی بوده. نمک آبی دارای رگه های آبی در کریستالی می باشد. و به طور کامل آبی رنگ‌نیست و فقط رگه هایی در داخل آن وجود دارد.

ویژگی های نمک آبی

نمک آبی رنگ ایرانی دارای پتاسیم و خواص دارویی بسیاری است که‌یکی از بهترین ‌نمک ها می باشد. و بسیار کمیاب است این نوع نمک اکثرا در سمنان و گرمسار یافت می شود و دارای مواد معدنی غنی است. با استفاده آزمایشات در ایران ‌پی بردند که این‌نمک حاوی مقادیر بسیاری کلرید سدیم است.

سنگ نمک آبی

خواص نمک آبی

همانطور که گفته شد خواص بسیاری دارد که عبارتنداز: ضد عفونی کردن، تنظیم فشار خون، کاهش دهنده ی استرس، کمک به هضم غذا، تقویت سیستم ایمنی بدن، کمک به بهداشت دهان و دندان، تنظیم خواب، اما در مصرف آن نباید زیاده روی داشت زیرا سبب نتایج برعکس می شودکه می تواند به بدن آسیب وارد کند.

مصرف نمک آبی

نمک آبی را میتوان آسیاب کرد و در غذا و مواد خوراکی استفاده نمود. زیرا دارای خواص بسیاری است بعداز چند روز مصرف پی در پی آن متوجه تغییرات شگفت انگیز در بدن خود خواهید شد. این ماده خوراکی سبب نشاط و شادابی شده و از آن در صابون های لایه بردار دست و صورت استفاده می شود و میل کردن آن باعث هرچه بهتر شدن ضربان قلب می شود.

نمک آبی چیست؟

نمک آبی به دلیل طعم خاص و فوق العاده اش در مصارف آشپزخانه ای نیز از آن استفاده می شود. و یکی از‌گران قیمت ترین نمک ها می باشد. و در بازار ها نیز یافت می شود که عاری از هرگونه‌مواد شیمیایی بوده. نمک آبی به دلیل خواص کاربردی که به خود اختصاص داده است جزو یکی از ضروریات ها به شمار می رود.