Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 30 in /home/elkuekdu/domains/kordsalt.ir/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 985 قیمت عمده نمک تصفیه شده بدون ید سیصد دانه - نمک سمنان

قیمت عمده نمک تصفیه شده بدون ید سیصد دانه

قیمت عمده نمک تصفیه شده یددار سیصد دانه

وجود نمک در زندگی نقش اساسی دارد ممکن است ما فقط یک گونه از نمک را دیده باشیم پس نمک های دیگری که در بازار میبینیم چگونه نمکی هستند؟ بسیاری از انسانها این  که انواع مختلفی از نمک وجود دارد را درک نمیکنند و برایشان مشکل است ما میخواهیم در این مطلب در مورد نمک های تصفیه شده و خالص (تصفیه نشده ) صحبت کنیم.

قیمت عمده نمک تصفیه شده یددار سیصد دانه

نمک تصفیه شده نمکی است که از راه حل کردن نمک طبیعی استخراج شده و تبخیر آن در دمای بسیار بالا درست می شود.

این چرخه نمک هایی  با درجه خلصت بسیار بالایی را به ما می دهد نمک به دست آمده ممکن است در اندازه های مختلف  خرد شده، فشرده شده و کالیبره شده باشد تا نیاز های تولید کنندگان به ویژه شور کردن مکانیزه را بر طرف کند.

در مقابل نمکی که به شکل طبیعی و ارگانیک باشد نمک خالص نام دارد یعنی انسان هیچ نقشی در تغییر دادن آن نداشته باشد و به صورت کاملا طبیعی از طبیعت استخراج شده باشد که این نمک حاوی مقادیر بسیار فراوانی از مواد معدنی و عناصر مفیدی است که برای بدن ما لازم و ضروری است.

آشنایی با نمک های تصفیه شده یددار و بدون ید

خیساندن برنج در آب و تهیه ترشیها و شوریجات نیازمند نمکهای بدون ید می باشد که به صورت تصفیه شده در بازار به فروش می رسند و معمولا پر طرفدار ترین و پر فروش ترین انواع این محصولات در کیسه های 10 یا 20 کیلویی بسته بندی می شوند و با این حجمها ارائه می شوند.

نمکهای خوراکی دو دسته هستند که به نمک یددار و بدون ید تقسیم بندی می شوند و برای مصارف خوراکی بهتر است که از نمک ید دار استفاده شود تا مواد معدنی مورد نیاز بدن که یکی از آنها ید می باشد تامین گردد.

آشنایی با نمک های تصفیه شده یددار و بدون ید

این نمکها به صورت نمک دریا و سنگ نمک در طبیعت یافت می شوند که توسط کارخانجات تولید محصولات غذایی و فرآوری نمک تصفیه می شوند و بعد از بسته بندی به بازار ارائه می شوند.

روند استخراج نمک دریایی به این صورت است که آب دریاچه های شور را مانند دریاچه قم و یا دریاچه ارومیه را به داخل مخازن و حوضچه های بزرگی می ریزند و در برابر حرارت نور خورشید آب تبخیر می شود و نمک آن به صورت شوره باقی می ماند که مواد را برای تصویه به داخل دستگاه های بزرگ کارخانه می ریزند.

برای استخراج نمک سنگ نیز معدن آن را می یابند و پس از استخراج سنگهای نمک آنها را درون آب حل می کنند و دوباره مشابه روش قبل آنها را در معرض گرما قرار می دهند تا آب آن تبخیر شود و مثل روش قبل نمکهای باقیمانده را برای تصفیه به کارخانه می برند.

 

البته این روش هزینه بردار است و از این رو برای صرفه جویی در هزینه های تولید برخی از کارخانه ها برای این کار سنگ نمک را می کوبند و پودر آن را برای تصفیه به کارخانه می برند.

نمک تصفیه شده یددار سیصد دانه

نمک تصفیه شده از معادن مختلف نمک که معمولا به صورت آب نمک هست بطور مکانیکی برداشته می شود این ترکیب محلول بسیار غلیظ آب نمک هست که قبل از اینکه تبخیر مکانیکی محلول آب نمک شروع شود آن را مواد شیمیایی برای ار بین بردن مواد معدنی درمان می کنند که به طور شگفت انگیزی ناخالصی در نمک نامیده می شود مواد شیمیایی که به محلول آب نمک زده می شود که آن را خالص کند می تواند شامل کلر باشد بعد از این مرحله آب تحت فشار نسبتا زیاد و حرارات بالا شروع به تبخیر می شود تا ساختار مولکولی نمک تغییر پیدا کند و در مرحله آخر نمک را در خشک کن بستر سیال قرار می گیرد تا رطوبت در آن کاملا حذف شود و مواد ضد حفره و عوامل تهویه  اضافه می شود تا ماندگاری و طول عمر نمک برای همیشه تامین شود.

نمک تصفیه شده یددار سیصد دانه

ید نیز در مقادیر بسیار کم برای جلوگیری ازگواتر (تورم تیروئید) اضافه می شود اما ناگفته نماند این مقدار کم نمی تواند نیاز بدن به ید را تامین کند.

قیمت نمک تصفیه شده سیصد دانه

شرکت های فروش نمک براین باورند که نمک هایی که از لحاظ رنگ و ظاهر سفید و تمیز هستند بهتر و با قیمت مناسب به فروش می رسند نمک تصفیه شده نیز معمولا سفید تر از سایر نمک ها به نظر می رسد.

قیمت نمک تصفیه شده سیصد دانه

قیمت نمک تصفیه شده سیصد دانه

حتی اگر نمک از یک منطقه آلوده هم برداشته شود فرایند تصفیه، همه مواد سمی و آلوده آن را از بین میبرد.

نمک تصفیه شده یک محصول بدون حیات است چرا که همه ی مواد معدنی که مورد نیاز بدن هست از آن حذف می شود و عمر مفید بسیار طولانی دارد و میتواند سال ها روی قفسه فروشگاه ها بنشیند و خراب نشود برای همین برای تولید کنندگان مواد غذایی مفید و به صرفه است.

اما نمک تصفیه نشده در ماشین آلات تصفیه ریخته نمیشود و مواد معدنی و سایر عناصر مفیدی که به طور طبیعی در آن وجود دارد از بین نمی رود نمک تصفیه نشده در معرض مواد شیمیایی قرار نمیگیرد و دارای همه مواد معدنی مفید و عناصر موجود در نمک  به شکل اصلی هست

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما